ABC Article Directory banner displaying blue butterfly logo. Click to go directly to the main Homepage


Yurtdisi Egitim


     Genel İngilizce Programları
Bu programların temel amacı; öğrencinin, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar tüm katılımcılara açık olan dil eğitimi programlarının süresi, öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre 2 ile 48 hafta arasında değişir. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısının 12 olduğu Genel İngilizce Programları’na katılabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekir. Yaşla ilgili bir üst sınır yoktur. Öğrencinin dil seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilebilmesi için okulun ilk günü seviye tespit sınavı yapılır.

Yaz Okulları
Yaz aylarında düzenlenen, 10-18 yaş arası gençlere yönelik, İngilizce ve aktivitelerin içiçe olduğu programlardır. Derslerin genellikle yarım gün yapıldığı yaz okullarında, günün diğer bölümünde rehber öğretmenler eşliğinde sosyal ve sportif aktiviteler düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler ile çevre şehirler ziyaret edilir. Yaz okulu programına katılan gençler, İngilizce pratik yapma fırsatını derslerin dışında da sıkça bulabilir, aynı amaç için farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla kaynaşır ve dostluklar kurarlar. Havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler.

Sınav Hazırlık Kursları
Sınav sınıflarının yoğun temposunda, İngilizcesini kısa sürede geliştirmek isteyen ve kurs sonunda girilecek sınavla, İngilizce dil yeterliliğini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programlardır. Uluslararası alanda yüksek öğrenim kurumları tarafından kabul gören TOEFL, işverenler ve eğitim kurumlarınca tanınan Cambridge ve İngiliz Üniversitelerine girebilmek için İngilizce dil yeterliliğini ölçen IELTS sınavlarına hazırlanmak isteyenlerin tercih ettiği bu kurslarda, sınavlar için gerekli olan okuma, yazma, dinleme, konuşma teknikleri geliştirilerek katılımcının etkin bir İngilizce bilgi düzeyine ulaşması amaçlanır.

Sertifika ve Diploma Programları
Belli bir konuda uzmanlaşmaya yönelik kısa süreli eğitim programlarıdır. En az orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan herkesin katılabileceği programlar; işletme, pazarlama, turizm, reklamcılık, mimarlık, mühendislik, bilgisayar, uluslararası ilişkiler, moda, resim ve tasarım gibi çok farklı alanlarda düzenlenmektedir. Bu programların temel amacı; lisans veya yüksek lisans programına katılabilecek imkana sahip olmayan öğrenci veya profesyonellerin, ilgilendikleri konuda kısa sürede uzmanlaşmasını sağlamak ve bu uzmanlık alanlarını bir sertifika veya diploma ile belgelemektir.

İş İngilizcesi Programları
İşadamlarının, uluslararası iş dünyasıyla kolayca iletişim kurmasını sağlamayı amaçlayan bu programların içeriğini; satış, pazarlama, finans ve yönetim konularında İngilizce terimlerinin öğretilmesi, ticari yazışmalar, raporlaşma, telefon ve toplantı teknikleri gibi konular oluşturur. İş İngilizcesi Programları; işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, iletişim bölümlerinde öğrenim görmekte olanlar için de uygundur.

Mesleki İngilizce Programları
Katılımcının mesleği ile ilgili terminolojiyi öğrenmesi ve İngilizce dil bilgisini geliştirmesini amaçlayan Mesleki İngilizce Kursları, o kişinin farklı ülkelerden gelen meslektaşları ile kaynaşıp, onlarla fikir alışverişinde bulunmasına da ortam hazırlar.

Executive Kursları
İşadamları ve yöneticilerin, uluslararası iş yaşamına kolayca uyum sağlamasını amaçlayan, zamanı kısıtlı orta veya üst düzey yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, özenle hazırlanmış programlardır. Bu tür kursları veren eğitmenler, İngilizceyi yabancı dil olarak öğretme konusunda iyi yetişmiş oldukları kadar, iş dünyası ile de yakından ilgili ve deneyimli kişilerdir. Katılımcı yaş ortalamasının 40 olduğu Executive Kursları genellikle en fazla 6 kişilik sınıflarda yapılır ve Bire Bir Kurslar’la desteklenir.

Yurtdışındaki bir eğitim programına doğrudan başvurmak ile bunu bir Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması kanalıyla yapmak arasında maddi açıdan hiç bir fark bulunmuyor. Danışmanlık firmaları okulların liste fiyatı dışında bir ücret talep etmiyor. Öte yandan danışmanlık firmaları tüm yazışmalar, pasaport ve vize işlemleri, konaklama, havaalanından karşılanma, ekonomik uçak bileti temini gibi konularda da öğrencilere yardımcı oluyor. Bu firmalardan biri de kurulduğu 1999 yılından beri “üstün kalitede, kişiye özel, ücretsiz hizmet” ilkesini benimsemiş olan İdealist Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı. Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED) üyesi olan İdealist’in temsilciliğini yaptığı okulların tamamı bulundukları ülkelerdeki yetkili kurumlarca onaylı.

Detaylı bilgi http://www.idealist.com.tr adresinde


Article Source: http://www.abcarticledirectory.com

Diwakar is the Expert author of Educations. He is experienced writer, who explains the veriety of article related to language Educations.


Posted on 2010-06-01, By: *

* Click on the author's name to view their profile and articles!!!


Note: The content of this article solely conveys the opinion of its author.


Animated RSS Symbol for the ABC Article Directory rss category feed ... Get Every New Foreign Language Articles Article Delivered Instantly!Facebook Comments


" data-width="470" data-num-posts="10">
Cartoon image of a figure holding a magnifying glass looking for articles in the ABC Article Directory

Still Searching? Last Chance to find what you're looking for with a Google Custom Search!Custom Search

Or.... You can search this site using our Bing Custom Search!

Bing
Did You Like/Dislike This Article? Give It YOUR Rating!

Please Rate this Article

No Ratings Yet. Be The First To Rate This Article

/EDF Publishing. All rights reserved. Script Services by: Sustainable Website Design
Use of our free service is protected by our Privacy Policy and Terms of Service Contact Us

User published content is licensed under a Creative Commons Attribution-No Derivative Works 3.0 Unported License
.
Increase your website traffic with Attracta.com

Valid CSS!


ABOUT SSL CERTIFICATES
Date:


Powered by ABC Article Directory